Винахід, створений працівником під час виконання ним службових обов’язків, стає службовим винаходом. На відміну від звичайного винаходу право на реєстрацію службового винаходу має роботодавець винахідника, якщо інше не передбачено у договорі між ними.
Винахідник подає роботодавцю письмове повідомлення про створений ним службовий винахід з описом, що розкриває суть винаходу достатньо ясно і повно. В свою чергу роботодавець повинен протягом чотирьох місяців від дати одержання від винахідника повідомлення подати заявку на державну реєстрацію винаходу або передати право на таку реєстрацію іншій особі, або прийняти рішення про збереження службового винаходу як конфіденційної інформації. У цей же строк роботодавець має укласти з винахідником письмовий договір щодо розміру та умови виплати йому чи його правонаступнику винагороди відповідно до економічної цінності винаходу або іншої вигоди, яку може одержати роботодавець.
Якщо роботодавець впродовж цих чотирьох місяців не виконає зазначених вимог, то право на реєстрацію службового винаходу переходить до винахідника або його правонаступника. У цьому випадку за роботодавцем залишається переважне право на придбання ліцензії.
Водночас строк збереження роботодавцем службового винаходу як конфіденційної інформації у разі його невикористання не повинен перевищувати чотирьох років. У протилежному випадку право на одержання патенту на службовий винахід переходить до винахідника чи його правонаступника.
ЮКГ «Яремчук і партнери» допоможе Вам у процесі отримання патенту будь-якого виду, включаючи юридичні консультації та оформлення всіх необхідних документів.